Plungė – Žemaitijos muziejus po atviru dangumi

Plungės rajonas sulaukia didžiulio turistų dėmesio. Sužavėti svečius pasiruošusios gamtos grožybės, kultūros muziejai, autentiška žemaičių tarmė ir smagios pramogos. Nors kaip miestelis Plungė žinomas nuo 1567 m., galimybę šiandien gėrėtis šiuo kraštu suteikė gerokai anksčiau įsikūrę pirmieji gyventojai.

Plungės svečiai gali susipažinti su gausiais kultūros paminklais. Ypatingo dėmesio vertas Žemaitijos Versalis – kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro ansamblis, sudarytas iš neorenesanso ir neogotikos stiliaus statinių. Šalia rūmų įrengtas nuostabus parkas, kurio harmoningą grožį kuria medžiai, tvenkiniai ir tilteliai. Apsilankyti taip pat verta Žemaičių dailės muziejuje, bibliotekoje, M. K. Čiurlionio name, Žemaitės ir V. Mačernio muziejuose. Medžio drožinių mėgėjai gali žavėtis paminklų gausa.

Visai netoli Plungės – Plateliai, Žemaičių Kalvarija, Gandingos kraštovaizdžio draustinis su piliakalniais, Žemaitijos nacionalinis parkas. Per miestą vinguriuoja Babrungo, Minijos, Varduvos upės. Gamtos apsuptyje laiką puikiai paleidžia mėgstantieji aktyvų poilsį. Energingi lankytojai gali kopti į piliakalnius, slidinėti šalia miesto įrengtose slidinėjimo trąsose, įveikti turistinius žygius, skrosti upes ir ežerus baidarėmis bei jachtomis, išmėginti žirgų eiklumą arba pasirungti lauko teniso kortuose.

Gamtos ir kultūros paminklų kupinas Plungės kraštas primena didžiulį muziejų. Čia įsimintinų pramogų ir ramybės randa skirtingo amžiaus žmonės. Viešbučio „Beržas“ personalas pasirengęs ne tik pasirūpinti jaukia nakvyne, bet ir padėti suorganizuoti smagų laisvalaikį.

Atstumai

Plateliai 20 km
Palanga 55 km
Klaipėda 55 km
Kaunas 190 km
Ryga 220 km
Vilnius 290 km